Dnia 6 stycznia 2018r.o godz. 9:45 w kościele p w. Narodzenia NMP w Hołubli odbył się Szkolny Koncert Kolęd, który przedłużył nam atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i był wspaniałym pretekstem do wspólnego kolędowania.

Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja. Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Koncert Kolęd organizowany był przez uczniów naszej szkoły, a wspaniałego miejsca do realizacji naszego przedsięwzięcia użyczył nam Ksiądz Proboszcz Tomasz Pycka, przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a poprzez to przypominać, że:„ Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas" oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas"...
Koncert został zorganizowany przez nauczyciela muzyki z naszej szkoły pana Janusza Malinowskiego. Jego akompaniament na instrumentach klawiszowych był wspaniałym dodatkiem do śpiewu dzieci. Podczas koncertu wystąpiło wielu wykonawców m.in. soliści Paweł Grzesiuła (keyboard), Szymon Świerzewski          ( mimo młodego wieku utytułowany akordeonista , laureat wielu krajowych i zagranicznych konkursów ). Szkolny zespół fletowy akompaniował i wspierał chór podczas wybranych kolęd. Byli to uczniowie klas IV-VII
Dyrekcja, ks. Proboszcz, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hołubli dziękują za przybycie i wspólne kolędowanie.