logogodlo

W poniedziałek 26 marca br. w Szkole Podstawowej w Hołubli odbyło się niecodzienne spotkanie wielkanocne, które przygotowali uczniowie klasy V wraz z p. Małgorzatą Wójcik i p. Moniką Pernach. Najważniejszą częścią spotkania było przedstawienie słowno-muzyczne oraz życzenia zaproszonych gości: pana wójta Stanisława Ładziaka, przewodniczącego Komisji Oświatowej pana Artura Karabina i pana Józefa Nasiłowskiego. Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli Rady Rodziców i emerytów. Pani dyrektor Józefa Kozak także złożyła zebranym świąteczne życzenia i zaprosiła na tradycyjne jajeczko.

Dnia 21 marca gościliśmy w szkole przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia społecznego, którzy przyjechali na zaproszenie p. E. Mioduszewskiej. Z prelekcji pani inspektor i prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się , że upadki osób w gospodarstwie rolnym to najliczniejsza grupa wśród wszystkich zdarzeń wypadkowych corocznie zgłaszanych do KRUS. Upadek to nie przypadek, dlatego musimy eliminować główne przyczyny wypadków. Nasza wiedza oraz niewielkie zmiany organizacyjne ograniczą ryzyko wystąpienia upadku. W tym celu pani inspektor przedstawiła nam regulamin konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy - UPADKOM ZAPOBIEGAMY".

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hołubli informuję, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 1/18 Wójta Gminy Paprotnia z dnia 20 stycznia 2018r. od 1 marca trwa rekrutacja dzieci do Przedszkola i klasy I Szkoły Podstawowej w Hołubli.
Karty zgłoszenia, dostępne są w sekretariacie szkoły.

Dnia 12 lutego 2018 r. w naszej szkole gościli członkowie grupy artystycznej Rekonstrukto. Panowie przybyli do nas na zaproszenie p. Anety Malewickiej. Pokazy historyczne zorganizowane przez grupę dotyczyły opowieści o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę - stąd tytuł żywej lekcji historii "Ku niepodległej". Podczas występu panowie zaprezentowali wesołą lekcję upamiętniającą dążenia niepodległościowe, stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Kolejnym punktem programu było wciągnięcie publiczności do wspólnej zabawy, przebieranie uczniów w stroje, ekwipunek i uzbrojenie oraz wspólna walka.

Czytaj więcej: NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII

Wyróżnienia oraz stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe
w I semestrze roku szkolnego 2017/2018
otrzymali uczniowie:

kl. I
1. Bojar Alan
2. Chodowiec Karolina
3. Odoszewska Julia
4. Sadowska Zofia
5. Świerzewski Wojciech

kl.III
1.Bryńczak Jakub
2. Grzesiuła Marcin
3. Łęczycka Aleksandra
4. Rytel Krzysztof

kl. IV
1. Dylewska Aleksandra – średnia ocen 5,4
2. Kryński Jakub – średnia ocen 5,0
3. Zdun Julita - średnia ocen 5,0

kl. V
1. Iwański Kacper - średnia ocen 5,2
2. Nasiłowski Łukasz - średnia ocen 5,6
3. Zbieć Anita - średnia ocen 5,5

kl. VI
1. Kisielińska Anna– średnia ocen 5,2
2. Trochimiak Diana - średnia ocen 5,3

kl. VII
1. Dziedzic Karolina - kl.VII - średnia ocen 5,0
2. Jedliński Alan - kl.VII - średnia ocen 5,2
3. Świerzewski Szymon - kl.VII - średnia ocen 5,5

Najlepsi sportowcy w I semestrze:

1. Dylewska Aleksandra - kl.IV
2. Nasiłowski Łukasz - kl.V
3.Wawrzyszczuk Patryk - kl.VI
4. Iwańska Ilona - kl.VII

20180204 130530

Dzień Babci i Dzień Dziadka w tym roku obchodziliśmy w naszej szkole 4 lutego. Uroczystość odbyła się w świetlicy wiejskiej w Hołubli. Zaproszeni goście, nasi seniorzy bardzo licznie przybyli do świetlicy. Swą obecnością uświetnili także naszą uroczystość: wójt Gminy Paprotnia – pan Stanisław Ładziak z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy - pan Mariusz Grzesiuła, Przewodniczący Komisji Oświatowej- pan Artur Karabin i sołtys Hołubli - pan Jan Chodowiec.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA