29 listopada w piatek uczniowie klasy VIII brali udział w projekcie "NOC NAUKI, NOC Z KRÓLOWĄ NAUK - MATEMATYKĄ". Startowaliśmy o godzinie 18:00. Nasz maraton trwał do północy. W programie zrealizowano cztery bloki tematyczne:

1. Rozwiazywanie arkuszy egzaminacyjnych.

2. Programowanie ze Scottiem.

3. Rozwiązywanie zadań w programie multimedialnym - Matlandia 8

4. Elektrostatyka i matematyka - doświadczenia.

Zagadnienia zostały opracowane w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego. Były kontynuacją lekcji matematyki, fizyki w ósmej klasie oraz uzupełniały ją i poszerzały. Nad całością czuwała organizatorka i pomysłodawca inowacji pani Józefa Kozak. Wjej działaniach wspierał ja pan Maciej Tomaszewski jako wychowawca klasy ósmej i społeczny inspektor do spraw bezpieczeństwa w szkole.

Udało nam się, mimo małych utrudnień.

Pragnę serdecznie podziekować wszystkim uczniom klasy ósmej za wytrwałość i podejście do sprawy bardzo poważnie. Dziękuję również wszystkim rodzicom uczniów klasy ósmej, którzy nie tylko dbali o bezpieczeństwo, ale także wspierali nas pysznymi kanapkami. Wielkie podziękowania dla p. Macieja Tomaszewskiego, który był z nami od poczatku do końca.

Józefa Kozak