20191108 084841

8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Agnieszki Biernackiej. Na początku wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zaśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego", jednocząc się z całą Polską w akcji „Szkoła do hymnu". Następnie uczniowie zaprezentowali przedstawienie o trudnych i krwawych losach naszej ojczyzny, począwszy od jej zaistnienia , poprzez rozbiory, powstania, wojnę aż do momentu odzyskania niepodległości w roku 1918.

Uwieńczeniem całości były pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów pod opieką p. Grzegorza Włodarczyka. Po uroczystości uczniowie wraz z opiekunami złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości .

20191108 085201