20190522 123536

Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym mamom.

Jedno słowo - mama, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie. W tym dniu wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami wdzięczności. Przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę, a uczeń własnoręcznie wykonany upominek, dorośli żyjący z dala od matek ślą im najcieplejsze myśli i życzenia.
Również uczniowie naszej placówki chcieli uczcić to piękne święto w sposób szczególny, dlatego zaprosili swoje mamy do szkoły na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były tańce, piosenki, laurki, kwiaty i życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Dzieci udowodniły, że kochają swoje mamy nie tylko za to że są, ale również za to że są kochające, troskliwe, pracowite, serdeczne, opiekuńcze, wyrozumiałe, cierpliwe...
Po występach był słodki poczęstunek . Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Z mamą zawsze jest dobrze i czas szybko płynie.

20190522 12365320190522 132830