Dnia 8 maja 2018r. przedstawiciele naszej szkoły, tj. Karolina Dziedzic, Ilona Iwańska i Szymon Świerzewski z klasy siódmej, wzięli udział w I Powiatowym Dyktandzie o Pióro Starosty Siedleckiego. Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach inauguracji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyktando odbyło się w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka" w Chlewiskach, a organizatorami są: Powiat Siedlecki, Dom Pracy Twórczej „Reymontówka" w Chlewiskach oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Po zmaganiach ortograficznych uczniowie udzielili wywiadów do radia i telewizji.
Do Chlewisk młodzież pojechała pod opieką p. Anety Malewickiej, zaś o transport zatroszczyła się mama uczennicy p. Renata Dziedzic - dziękujemy!
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 20 maja podczas dorocznej imprezy, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Majówka na ludowo – XX lat Samorządu w Polsce".