22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To proekologiczne święto zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć, np. poprzez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych.

Na tę problematykę 9 maja 2018r. uwagę zwrócili uczniowie klasy VII naszej szkoły w przygotowanym, właśnie z okazji Święta Ziemi, programie ekologicznym.
Program rozpoczął się przedstawieniem proekologicznym pod tytułem „Sąd nad człowiekiem, który nie szanował Ziemi" przygotowanym przez p. Monikę Rzewuską.

Na apelu tego dnia rozstrzygnięte zostały konkursy: ekologiczne, recytatorski i plastyczny, za które pani dyrektor wręczyła dyplomy i upominki.