Akademia inaugurująca rok szkolny 2017/2018 odbyła się w poniedziałek 4 września o godzinie 10:00. Akademię przygotowała p. Emilia Mioduszewska. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani dyrektor Józefa Kozak, która powitała wszystkich przybyłych gości, a w sposób szczególny uczniów klas pierwszych, dla których ten dzień jest wyjątkowy.

Im oraz wszystkim pozostałym uczniom życzyła wielu radości i sukcesów w rozpoczętym właśnie roku szkolnym. Przedstawiła nowych nauczycieli, którzy dołączyli do naszej szkolnej rodziny oraz pogratulowała uzyskania kolejnych stopni awansu p. Martynie Mikołajczuk i p. Maciejowi Tomaszewskiemu. Następnie oddała głos Panu wójtowi Stanisławowi Ładziakowi i przewodniczącemu Rady Gminy p. Mariuszowi Grzesiule. Ks. proboszcz Tomasz Pycka poświęcił nowy plac zabaw, który, mamy nadzieję, będzie służył najmłodszym długie lata. Na koniec wszyscy rozeszli się do klas, by zapoznać się z planem lekcji, bo od jutra... koniec leniuchowania!